Tatuiruotės Priežiūra

Ką tik padarytos tatuiruotės priežiūra yra pakankamai paprasta, vis dėl to, yra žmonių kurie nusprendžia į tai nekreipti dėmesio ir elgiasi lyg būtų išėję iš kirpyklos. Tačiau priežiūra po tatuiruotės atlikimo yra reikalinga, nes tai vis tiek yra žaizda, kuri turi būti apsaugota nuo infekcijos ir laikoma švariai, ne tik dėl jūsų pačių sveikatos, bet ir dėl pačios tatuiruotės būklės jai gyjant. Tinkamai rūpinantis tatuiruote priklausomai nuo jos sudėtingumo ir dydžio, ši užgyja per 2-3 savaites. Jeigu tatuiruotė nėra didelė ir paprasta, galima tikėtis jog sugys ir per savaitę. Štai keletas patarimų, kurie jums padės:

  • Nusiimkite apsauginę plėvelę jums uždėtą tatuiruočių meistro, po poros valandų. Tai jums pakartos ir jūsų tatuiruotojas, todėl žinokite, jog tai yra reikalinga
  • Nuo plėvelės likusį vazeliną nuplaukite šiltu vandeni ir lengvai muilu nuvalykite. Baigę švelniai nusausinkite tatuiruotę.
  • Kai oda švari prasideda svarbiausias tatuiruotės priežiūros etapas – jos žaizdų gydymas. Žaizdų gydymui yra įvairių gelių. Galite naudoti Bepanthen Plus, Octenisept ar paprasčiausiai pasiteirauti rekomenduojamo tepalo iš savo tatuiruočių meistro. Gelio dėkite tiek, kiek reikia padengti tatuiruotės plotui, jog ši būtų pakankamai drėgna. Tokį tepimą galite kartoti 2-3 kartus per dieną.
  • Tatuiruotei gyjant, kiekvieną kartą prieš užtepant gydomojo gelio iš naujo, nuplaukite ją šiltu vandeniu kaip aprašyta 2 punkte. Dėl gelio tatuiruotė gali apsinešti nešvarumais, kurių derėtų vengti, kad žaizda galėtų gyti steriliai.
  • Kaip ir su kiekviena žaizda, svarbu atminti, kad jos kasyti nederėtų. Jei pradėtų stipriai niežėti, verčiau paplekšnokite per ją, tai turėtų sumažinti niežėjimą.
  • Tatuiruotės gijimo metu, taip pat nepatartina lankytis sporto salėje ar užsiimti kita aktyvia fizine veikla. Prakaitavimas ir aktyvus tatuiruotos zonos judinimas kenkia tatuiruotės gijimo procesui.
  • Jeigu auginate gyvūnus, stenkitės jog nebūtų tiesioginio jų kontakto su jūsų tatuiruote.
  • Venkite tiesioginių saulės spindulių – dėl jų, jūsų tatuiruotė, kol gyja, gali išblukti ir atrodyti nebe taip ryškiai, kaip turėtų.
  • Venkite vietų kur gali atsirasti infekcija – neikite į pirtis, nesimaudykite baseinuose ar ežeruose.

Galiausiai, kai tatuiruotė sugyja, ji nebereikalauja jokios tolimesnės priežiūros. Vis dėl to, jai sugijus patartina dar kartą nuvykti pas tatuiruočių meistrą korekcijai. Tatuiruojant badoma oda pradeda kraujuoti – pas vienus žmones mažiau, pas kitus intensyviau. Dėl kraujo ir rašalo susimaišymo, tatuiruočių meistras ne visuomet gali aiškiai pamatyti ar visa odos dalis buvo padengta rašalu. Dažniausiai, tokios korekcijos ilgai netrunka, o jei darbą atliko aukšto lygio profesionalas, to gali net neprireikti. Tatuiruotei sugijus ir pakoregavus (jei to reikia) pagaliau galite džiaugtis sakydami „Jei negali būti poetas – būk poema“!